Boramed w Warszawie - profesjonalna placówka medyczna
 
+48 22 25 01 577 - Bora Komorowskiego 21 lok. 307
 
+48 22 53 53 600 - Beli Bartoka 8 lok. U/A
bg cookies

Boramed WarszawaEKG Serca

To podstawa diagnostyki najważniejszego organu układu krążenia. Badanie to jest wykonywane nie tylko ze względu na konkretne schorzenia, ale także w celach profilaktycznych.

 

EKG serca w Warszawie

EKG serca to podstawa diagnostyki najważniejszego organu układu krążenia. Badanie to jest wykonywane nie tylko ze względu na konkretne schorzenia, ale także w celach profilaktycznych. EKG to prosty sposób na zbadanie pracy serca. Na czym konkretnie polega i jak się do niego przygotować?

EKG serca - wskazania do przeprowadzenia

EKG serca to badanie stosunkowo szybkie i łatwe do przeprowadzenia. Mimo to daje ono odpowiedzi na wiele pytań związanych z pracą naszego serca. Na podstawie wyników, lekarz jest w stanie określić występowanie niedokrwienia serca czy zaburzenia przewodzenia. Diagnostyka EKG używana jest także do wykrycia zawału serca oraz tzw. bloków. Bloki związane są z problemem przewodzenia prądu w sercu. EKG pozwala na podjęcie decyzji, czy sensowne jest leczenie ich za pomocą stymulatora. Badanie zalecane jest głównie dla osób, u których podejrzewa się:

  • arytmię
  • chorobę wieńcową
  • zapalenie mięśnia sercowego
  • wrodzone wady serca
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby tarczycy

Serce uznawane jest za jeden z ważniejszych mięśni w naszym organizmie. W związku z tym, że jednak jest to mięsień do sprawnej pracy potrzebuje impulsów elektrycznych.. Impulsy te stanowią naturalny stymulator. Jeśli nie wpływają na serce zgodnie ze swoim przeznaczeniem, dochodzi do różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji. Wiele z nich może bezpośrednio zagrozić naszemu życiu. Badanie EKG polega na zarejestrowaniu przepływu impulsów i zapisaniu ich w formie wykresu na wydruku.

EKG serca - przebieg badania

EKG serca przeprowadza się za pomocą elektrod, które przymocowuje się na skórze pacjenta w określonych miejscach - na klatce piersiowej, w okolicy nadgarstków i kostek. Badanie zazwyczaj trwa około 5 minut, gdzie naszym zadaniem jest jedynie spokojne leżenie i podporządkowanie się poleceniom osoby przeprowadzającej badanie. Może chodzić np. o chwilowe wstrzymanie oddechu lub rozluźnienie się. Z wydrukiem EKG powinniśmy udać się do lekarza, gdyż tylko on uprawniony jest do interpretacji wyniku.

EKG serca - przygotowanie do badania

Przed zgłoszeniem się do gabinetu na badanie, koniecznie powinniśmy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Mogą one zakłócić wyniki. Ważne jest również, aby przed EKG nie pić kawy i zimnych napojów. Można za to spokojnie zjeść lekki posiłek. Wymagane jest, aby pacjent przed podłączeniem elektrod zdążył odpowiednio odpocząć. Jeśli mamy umówione badanie na konkretną godzinę, warto pojawić się kilka minut wcześniej, aby wysiłek fizyczny nie wpłynął na wyniki. 

EKG serca - miejsce badania

EKG serca bardzo często przeprowadza się już w karetce, aby wykluczyć np. zawał. Jeśli jednak w naszym wypadku ma to być badanie profilaktyczne, możemy wykonać je w ramach refundacji. EKG serca - w ramach NFZ można dokonać w szpitalach oraz przychodniach, które mają podpisaną umowę z funduszem. Znalezienie odpowiedniego gabinetu EKG serca w Warszawie nie będzie problemem, gdyż jest to rodzaj diagnostyki ogólnodostępnej. 

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307
Rejestracja tel. +48 22 25 01 577Rejestracja online
Image

+48 22 25 01 577 - Bora Komorowskiego 21 lok. 307

+48 22 53 53 600 - Beli Bartoka 8 lok. U/A