Boramed w Warszawie - profesjonalna placówka medyczna
 
+48 22 25 01 577 - Bora Komorowskiego 21 lok. 307
 
+48 22 53 53 600 - Beli Bartoka 8 lok. U/A
bg cookies

Badanie USG Doppler żył i tętnic Kończyn Warszawa

Boramed obejmuje szeroki zakres badań USG. USG Doppler pomaga w diagnozach takich chorób jak miażdżyca, choroby serca, zatory żylne, tętniaki i inne, poprzez badanie USG żył kończyn oraz tętnic 

 

USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych

Badanie USG za pomocą urządzenia Doppler jest nieinwazyjnym, bezpiecznym badaniem, które pozwala ocenić stan żył i tętnic. Dzięki niemu można wykryć wiele chorób, a także zagrażające życiu i zdrowiu tętniaki.


Specjalistyczne badanie USG w Warszawie - skontaktuj się z nami lub zamów wizytę on-line!

USG tętnic szyjnych

USG tętnic - doppler wykonywane jest przy pomocy specjalnej, małej głowicy przykładanej do miejsc, w których przebiegają badane naczynia. Głowica w trakcie badania emituje ultradźwięki a następnie rejestruje echo fal odbijanych od tkanek i narządów. Nowoczesne urządzenie diagnostyczne wykorzystywane do przeprowadzania USG tętnic szyjnych i kończyn dolnych przekształca zarejestrowany przez głowicę sygnał na wyświetlany na monitorze obraz, który jest poddawany bieżącej analizie przez lekarza diagnostę. Badanie dopplerowskie wykazuje między innymi fragmenty tętnic, w których krew pompowana jest wolniej lub szybciej oraz gdzie może dochodzić do jej cofania w wyniku niedomykających się zastawek. Ponadto możliwe jest dokonanie pomiaru przepływu krwi przez naczynia, świadczącego o przekroju i wydolności tętnic. USG dopplera tętnic można wykonać w nowoczesnym Centrum Medycznym Boramed w Warszawie zlokalizowanym na Pradze Południe oraz na Ursynowie.

 

Co bada się za pomocą USG Doppler oraz wskazania do badania:

Dzięki urządzeniu USG Doppler bada się przepływ krwi, a także zmiany w sercu, tętnicach szyjnych oraz podoobjczykowych, narządów płciowych, narządów jamy brzusznej, naczyń wątroby a także kończyn dolnych i górnych. USG kończyn górnych wykonasz w Boramed w Warszawie.

Badanie USG Doppler naczyń wątroby

Doppler naczyń wątroby wykonuje się również w obrębie układu wrotnego. Celem badania jest stwierdzenie nadciśnienia w układzie wrotnym. Doppler wątroby - Warszawa - wykonanie badania. USG wątroby pozwala wykryć także nieprawidłowosci po przeszczepie tego organu, obecność guza, czy zwapnienia ścian żyły wrotnej. 

Doppler naczyń wątroby - Warszawa 

Za pomocą Dopplera można stwierdzić także niewydolność prawokomorową serca, przetoki lub patologiczne masy w żyle wrotnej. Doppler wątroby wykonywany jest w Boramed w gabinetach na Pradze Południe i Ursynowie.

USG tętnic szyjnych i kręgowych

USG tętnic szyjnych i kręgowych wykonuje się w celu wykrycia zwężeń tętnic, które mogą prowadzić do udaru. Najczęściej przyczyną zweżenia tętnic jest obecność blaszki miażdżycowej. Aby to sprawdzić, wykonaj Doppler tętnic szyjnych - Warszawa Ursynów - przeprowadzisz specjalistyczne badanie. Wczesne jej wykrycie to szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia i profilaktyka przeciwudarowa, a także poprawa przepływu krwi. Doppler tętnic szyjnych można wykonać w Centrum Medycznym Boramed Warszawa (Praga - Południe).

Wskazania do badania oraz jego przebieg

Wskazaniem do badania USG Doppler są:
  • podejrzenia nieprawidłowego przepływu krwi w tętnicach oraz żyłach,
  • podejrzenia tętniaka,
  • ból lub uczucie drętwienia, a także obrzęki kończyn,
  • stan po urazie naczyń,
  • przypuszczenie zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych określonych narządów,
  • żylaki,
  • guzy nowotworowe,
  • zakrzepica głębokich żył.

 

Przebieg badania Dopplerowskiego

Pacjent kładzie się na łóżku w komfortowej pozycji. Należy odsłonić obszar ciała, poddawany badaniu USG Doppler. Lekarz aplikuje żel, mający na celu ułatwienie przenikania fal ultradźwiękowych do ciała oraz przesuwanie małej głowicy urządzenia. Lekarz przemieszcza głowice po badanym obszarze. Na monitorze obserwuje obraz rejestrowany na bieżąco oraz nasłuchuje dźwięk szumu krwi płynącej w żyłach i tętnicach. Badanie USG Doppler jest bezbolesne oraz nieszkodliwe i nieinwazyjne dla pacjenta. Wynik podaje się do wiadomości pacjenta od razu po badaniu.

Przed przeprowadzeniem badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. 

 

 

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307
Rejestracja tel. +48 22 25 01 577Rejestracja online
Centrum Medyczne Boramed KEN
ul. Beli Bartoka 8 lok. U/A
Rejestracja tel. +48 22 53 53 600Rejestracja online
Image

+48 22 25 01 577 - Bora Komorowskiego 21 lok. 307

+48 22 53 53 600 - Beli Bartoka 8 lok. U/A