Boramed w Warszawie - profesjonalna placówka medyczna
 
+48 22 25 01 577 - Bora Komorowskiego 21 lok. 307
 
+48 22 53 53 600 - Beli Bartoka 8 lok. U/A

Jednym z podstawowych badań przeprowadzanych w diagnostyce schorzeń moszny jest USG jąder i najądrzy. Badanie ultrasonograficzne jest bezinwazyjne, szybkie i nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta. Nie wywołuje żadnych powikłań, więc w razie konieczności może być wielokrotnie powtarzane.

Podczas badania lekarz radiolog ocenia wielkość, budowę oraz strukturę jąder i najądrzy, a także ilość płynu w worku mosznowym. USG jąder pozwala wykryć takie zmiany, jak np. torbiele, zmiany pourazowe, guzy czy żylaki powrózka nasiennego.

Specjalistyczne badanie USG w Warszawie - skontaktuj się z nami lub zamów wizytę on-line!

Wskazania do przeprowadzanie badania ultrasonograficznego jąder i najądrzy:

  • odczuwalny ból,
  • opuchlizna,
  • zmiany wyczuwalne przez dotyk,
  • uraz,
  • podejrzenie przepukliny,
  • ocena skutków leczenia urologicznego,
  • wnętrostwo,
  • diagnostyka niepłodności.

Badanie USG jąder i najądrzy wykonywane przez Centrum Medyczne Boramed pozwala na ocenienie stanu worka mosznowego a także jego zawartości - najądrzy i jąder. Ta metoda badania cechuje się wieloma zaletami - jest szybka, bezbolesna i nieinwazyjna. Pozwala na wykrycie takich nieprawidłowości w obrębie jąder i najądrzy jak: guzy, żylaki, torbiele, wodniaki, przepuklina mosznowa oraz zmiany urazowe. Dzięki diagnostyce obrazowej jąder i najądrzy za wykonanej za pomocą badania USG możliwe jest ocenienie ogólnego stanu jąder i najądrzy, co umożliwia określenie m.in. przyczyn męskiej niepłodności. Badanie jest pomocne również w celu szybkiej diagnozy skrętu jądra lub jego przyczepki.

USG jąder jest bezpieczne


USG jest najchętniej wykorzystywanym przez lekarzy badaniem, którzy podejrzewają zmiany chorobowe okolic jąder. USG nie emituje promieni rentgenowskich, co uznawane jest za jego ogromną zaletę, ponieważ jądra źle je znoszą i są na nie bardzo wrażliwe. Samo badanie zajmuje do kilkunastu minut, a wynik przedstawiany jest pacjentowi od razu. USG jąder i najądrzy można powtarzać tak wiele razy, ile będzie to konieczne ponieważ odstęp pomiędzy badaniami nie wpływa w żadnym stopniu na stan zdrowia pacjenta.

Badanie USG moszny przeprowadzane jest w intymnych warunkach, przy udziale wyłącznie pacjenta i lekarza radiologa. Pacjent poproszony zostaje o odsłonięcie krocza i położenie się na leżance. Lekarz nakłada na sondę specjalny żel ułatwiający przesuwanie głowicy urządzenia po ciele i przenikanie ultradźwięków. Cała procedura trwa nie dłużej niż kilkanaście minut. Po zakończeniu badania pacjent otrzymuje wynik w postaci wydrukowanych zdjęć i opinii radiologicznej. Badanie dostępne jest w Centrum Medycznym Boramed w Warszawie.

 

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307
Rejestracja tel. +48 22 25 01 577Rejestracja online
Image

+48 22 25 01 577 - Bora Komorowskiego 21 lok. 307

+48 22 53 53 600 - Beli Bartoka 8 lok. U/A