Boramed w Warszawie - profesjonalna placówka medyczna
 
+48 22 25 01 577 - Bora Komorowskiego 21 lok. 307
 
+48 22 53 53 600 - Beli Bartoka 8 lok. U/A
Image
bg cookies

Zdrowe zębyW ciąży

Wśród wielu kobiet w ciąży panuje przekonanie , że należy wstrzymać się z leczeniem zębów, nic bardziej mylnego. Konsultacje u stomatologa stanową ważny element dbania o siebie w ciąży.
 

Wśród wielu kobiet w ciąży panuje przekonanie , że należy wstrzymać się z leczeniem zębów. Jest to mylna teoria. Nieleczone stany zapalne zębów i dziąseł u przyszłej mamy mogą być przyczyną niskiej wagi urodzeniowej dziecka czy spowodować przedwczesny poród. 

Jeśli chcemy uniknąć takich kłopotów należy dbać o zęby, czyli szczotkować po każdym posiłku, używać nici dentystycznych i płukanek do ust (bez zawartości alkoholu), ale przede wszystkim chodzić na regularne wizyty u stomatologa.

U kobiet w ciąży hormony ciążowe wpływają na rozpulchnienie dziąseł, które z kolei przyczyniają się do tworzenia nadmiernej ilości płytki nazębnej, dlatego prawidłowa higiena jamy ustnej jest kluczem do zapobiegania rozmnażaniu się szkodliwych bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy.

Przed wizytą u stomatologa należy oczywiście poinformować o szczególnym stanie, w jakim się znajdujemy, aby mógł odpowiednio dobrać specyfiki i materiały niezbędne do leczenia zęba. Preparaty wykorzystywane do wypełnień ubytków nie przenikają poza strukturę zęba i nie są w żadnym wypadku szkodliwe dla płodu. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku znieczulenia kobiet ciężarnych nie stosuje się leków obkurczających naczynia krwionośne, zaś jeśli dochodzi do ostrego stanu zapalnego – stosuje się antybiotyki, dozwolone dla kobiet w ciąży.

W trakcie ciąży panie mogą też bez większych problemów poddawać się zabiegom z zakresu ortodoncji włącznie z zakładaniem aparatów oraz wykonywania uzupełnień protetycznych, takich jak koronki, mosty czy protezy.

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307
Rejestracja tel. +48 22 25 01 577Rejestracja online
Image

+48 22 25 01 577 - Bora Komorowskiego 21 lok. 307

+48 22 53 53 600 - Beli Bartoka 8 lok. U/A